theagent.co.il

ביטוח צלילה – מה יש לברר אצל חברות ביטוח לפני שנכנסים למיםלפני מספר שנים חבר אשר היה מיומן בצלילה היה מעורב בתאונה ונותר מרותק לכסא גלגלים. למזלו ביטוח צלילה הציל אותו מקריסה כלכלית. 
אינכם יודעים מתי תאונה או תקלה בצלילה עלולה להתרחש ולכן יש לבדוק את כל סוגי הביטוח הקיימים לכיסוי מלאבמדינת ישראל מתבצעות כ-500,000 צלילות בשנה ובממוצע ישנן 72 תאונות בשנה. לכן, הסיכוי להיות מעורב בתאונת צלילה הינו 1:6,500 ולמרות שנתון סטטיסטי זה נראה נמוך, הסיכון לא שווה את הביטחון שלכם.
ביטוח צלילה

אפשרויות ביטוח צלילה

אם תכנסו לאתר diving.org.il אשר הינו אתר ההתאחדות הישראלית לצלילה ותחליטו לרכוש ביטוח צלילה דרכם ולא דרך חברות ביטוח או סוכנויות ביטוח שונות, תוכלו למצוא מספר אפשרויות רכישה:

ביטוח צלילה ליחיד אשר כולל דמי חבר וביטוח צלילה בינלאומי לשנה בעלות של 175 ש"ח, ביטוח צלילה זוגי אשר משתלם יותר כלכלית אשר כולל דמי חבר וביטוח צלילה לזוג המשלם יחדיו בעלות של 150 ש"ח לאדם וביטוח צלילה למשפחה הכולל דמי חבר וביטוח צלילה משפחתי (עבור 3 ומעלה אשר משלמים יחדיו) בעלות של 140 ש"ח לאדם.

IDIVEופיניקס אשר נמנת בין חברות ביטוח הגדולות והידועות בארץ מציעה גם היא מגוון פוליסות ביטוח שונות והן: ביטוח צלילה ל-5 ימים אשר תקף בים התיכון בחופי ישראל, באילת, בירדן ובמצרים בעלות של 79 ש"ח ומגיע בגבולות אחריות של עד 100,000 דולר.

ביטוח צלילה שנתי בינלאומי אשר תקף בכל העולם בעלות של 175 ש"ח ומגיע בגבולות אחריות של עד 150,000 דולר.


אז מה זה כולל ביטוח צלילה

ביטוח צלילה מגיע בתנאים דומים מאוד בין חברות ביטוח וכן סוכנויות ביטוח שונות בארץ וכפי שראיתם גם כמעט ואין הבדלים במחירים. אז מה זה בכל זאת כולל?

הביטוח כולל הצלה, פינוי, חילוץ, העברה לבית-חולים, תשלום דמי אשפוז, שירותים רפואיים הכוללים הוצאות טיפול בתא לחץ, בדיקות מעבדה, רנטגן וכן טיפולי רופא שנגרמו עקב תאונות צלילה.

פרטי הכיסוי העיקרי כוללים: כל הוצאה הנדרשת להצלה, פינוי, חילוץ, פינוי אוירי והעברת הצולל ממקום האירוע לשם טיפול בבית-חולים וכן העברה בין בתי-חולים שונים למקרה הצורך.

כמו כן כלול תשלום עבור אישפוז ושירותים רפואיים בבית-חולים כולל הוצאות טיפול בתא לחץ, לרבות טיפולי רופא, בדיקות מעבדה ורנטגן, וכל טיפול החיוני להצלת חיי הצולל. כולל גם הוצאות בדיקה ע"י רופא מומחה לעת הצורך לאחר אשפוז עד לסך של 250 דולר.

יש לשים לב כי ישנו את הביטוח העיקרי אשר נכתב לעיל אך ישנה אפשרות להרחבת הביטוח והוספה של כיסויים נוספים כגון:

- כיסוי למקרה של אובדן ציוד צלילה אישי אשר מלווה בפגיעה בצולל אשר מצריכה פינוי ואשפוז בבית-חולים עד לסך של 1,500 דולר.

- כיסוי להוצאות הטסת גופה מאיזור הצלילה אל מקום מגורי הצולל במקרה של מוות מתאונת צלילה עד לסך של 5,000 דולר.

- החזר הוצאות עבור כרטיס נסיעה חלופי של הצולל כתוצאה מתאונת צלילה ומחייב שינוי של מועד הנסיעה המקורי עד 2,000 דולר לצולל ועד 1,000 דולר למלווה אותו.

- החזר הוצאות שהייה נוספת במלונו של הצולל והמלווה אותו באיזור הצלילה כתוצאה מתאונות צלילה המחייבת שהייה נוספת במקום, עד 100 דולר ליום ועד 10 ימים בסך-הכל.

- מוות כתוצאה מתאונות צלילה עד 10,000 דולר.

- חבות כלפי צד שלישי עד 55,000 דולר.

- נכות תמידית מוחלטת כתוצאה מתאונת צלילה עד 10,000 דולר.

- החזר הוצאות עבור הפסד של דמי השתתפות בקורס צלילה עקב תאונות צלילה אשר מנעו מאותו צולל להשתתף בקורס עד 500 דולר.
 
חשוב מאוד לבדוק עם רכישת הביטוח כי כל תנאי הביטוח אותו אתם רוכשים חלים באותה מדינה ומקום צלילה מיועד.

עצתי לכם היא כאשר הינכם מדברים עם נציג מטעם חברות ביטוח לשאול את כל השאלות שיש לכם ובמיוחד לומר לו את המקומות הספציפיים בהם אתם מתכננים לצלול ולוודא עימו כי הביטוח והאחריות תקפים למקומות אלו בכדי שלא יהיו בעיות או אי-הבנות מיותרות אם חלילה תצטרכו להפעיל את הביטוח.

סוכנויות ביטוח מציינות כי מדובר בביטוח עולמי אך ייתכנו מקומות ספציפיים כי אותה חברת ביטוח לא מאשרת לצלילה ולא מבטחת ולכן חובה לבדוק זאת עימם בזמן רכישת הביטוח.


מכיוון שצלילה הינו ספורט אתגרי ותקלות עלולות להתרחש, אל תחסכו בכסף וכסו את עצמכם לחלוטין כולל ציוד צלילה ועזרים אשר ידועים כיקרים

25/12/2011    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מחפשים חברת ביטוח? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
נא לציין את סוג הביטוח:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!