theagent.co.il

ביטוח רכב - על 3 ביטוחים עומד הרכב

מאמר נכתב על ידי השוואת מחירי ביטוח – מאסטר ביטעל 3 ביטוחים עומד הרכב שלנו, אחד מגן עלינו מפני גניבות, אחד מפני נזקים ואחד מפנינו

ביטוח רכב

רגע לפני שאנחנו מתחילים לקרוע את הניילונים מהמושבים ברכב החדש שלנו ורגע וחצי לפני שאנחנו מתחילים ל"קרוע" את הכביש, עלינו לעשות עוד דבר אחד כדי שנוכל לנהוג ברכב בלי דאגות (כמעט). להתקשר אל סוכן ביטוח רכב ולעשות לרכב את שלושת הביטוחים שבלעדיהם אין לנו אפשרות חוקית לנהוג בו.
 
על 3 ביטוחים עומד רכבנו כך יאמר לנו כל סוכן
ביטוח רכב מדופלם, ביטוח חובה, ביטוח צד ג', ביטוח מקיף. במאמר זה נלמד מהו כל ביטוח, למה הוא חשוב, מה המחיר שלו ומה צריך לשים לב רגע לפני שפונים אל סוכן ביטוח רכב וחותמים על הפוליסה שהוא מציע לנו.
 

ביטוח חובה

ביטוח חובה הוא ביטוח שהמדינה דורשת מבעלי הרכב לעשות, ובלעדיו לא ניתן לנהוג ברכב. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף של הנוסעים ברכב ושל הולכי רגל שנפגעו מהרכב כתוצאה מתאונת דרכים. הכיסוי שמקבלים המבוטחים כולל הוצאות רפואיות, פיצוי בגין כאב וסבל ופיצוי במקרה של אובדן כושר השתכרות עד תקרה של 3 פעמים של שכר הממוצע במשק.

גובה ביטוח חובה איננו נקבע על ידי סוכן ביטוח רכב אלא הוא נקבע על מחשבון שקבע משרד האוצר. מחשבון זה בודק את גיל הנהג הצעיר שנוהג ברכב, שנות ניסיון על הכביש של הנהג הצעיר, היסטורית תאונות, סוג הרכב, נפח מנוע, משך זמן השימוש ברכב, הימצאות כריות אוויר ברכב ועוד. עם זאת בניגוד לעבר, כיום לא קיים תעריף אחיד וחברות הביטוח יכולות לדרוש סכומים שונים, זאת בהתאם למחשבון ולהיכרותם את המבוטח.

מיותר לציין שבמדינה בה מתבצעות קרוב ל17 אלף תאונות בשנה בממוצע, בהן נהרגים בממוצע 400 איש, עד כמה חשובה המדיניות של הנהגת ביטוח חובה.

 
ביטוח צד ג'

במובן מסוים
ביטוח רכב צד ג' הוא ביטוח משלים לביטוח חובה עם הבדל אחד, המדינה לא מכריחה את הנהגים לעשות אותו.

ביטוח צד ג' נועד לכסות נזקי רכב במקרה של תאונה. הביטוח מכסה כל נזק שנגרם לרכב (כולל שמשות, מראות וכדומה)  או לרכוש של מישהו אחר (כולל גדרות, שערים ועוד) על ידי הרכב שלנו. כך במקום שאנחנו נשלם את הנזק, חברת הביטוח משלמת אותו. הביטוח חל רק על שנגרמים בזמן הנסיעה, כל נזק אחר חברת ביטוח תבחן ויכולה גם שלא להסכים לשלם. כמובן שכל תשלום ייעשה בהתאם לתנאי הפוליסה של הנהג.

פוליסות של צד ג' לעולם לא יכללו נסיעה ברכב ללא רשות (מצב בו הנהג ברכב עשה זאת ללא רשות המבוטח) או שבוצע ברכב שימוש לא לפי הגדרתו בפוליסה (למשל שימוש ברכב באיזורים אסורים וכדומה) וכן נסיעה תחת השפעת סמים או אלכוהול.
 

ביטוח מקיף
 
ביטוח מקיף להבדיל מביטוח צד ג', הוא ביטוח שמבטח את הרכב שלנו. יש הרואים בביטוח זה את האטרקציה הגדולה שיכול להציע לנו סוכן ביטוח רכב.

ביטוח מקיף כולל בתוכו תשלום על נזקים שנגרמים לרכב הן כתוצאה ממעשה אדם (גניבה או חבלה, הצתה, תאונות) והן כתוצאה ממעשים שאין לאדם שליטה עליהם (אסונות טבע, שטפונות ועוד). הביטוח כולל גם החזרים כספיים על תיקונים וגם החזר בשווי ערך הרכב באותה תקופה במקרה של גניבה. פוליסה של ביטוח מקיף נקבעת על פי סוג הרכב, שוויו, הסיכון שבאחזקתו (הפוליסה של רכב ייחודי תהיה גבוהה יותר מאשר של רכב ישן), מספר תביעות קודמות ועוד.
 

מחירי ביטוח

כפי שציינו ההחלטה על תשלום ביטוח מכל סוג שהוא, נקבע על פי מדדים של הרכב ושל הנהג. אך יש עוד מספר מדדים שקובעים את מחיר הביטוח:

  • מה הפוליסה כוללת. ישנן אופציות שונות של ביטוח מקיף, אופציות שכוללות גרירה, קבלת רכב חלופי ועוד. כל זה מעלה כמובן את סכום הפוליסה.
  • מספר הנהגים המבוטחים
  • גובה ההשתתפות העצמית

 
טיפים לבחירת סוכן ביטוח רכב

  • וותק בתחום
  • גודל המשרד
  • רמת הקשר שלו עם חברות הביטוח
  • גודל ההשתתפות העצמית בפוליסה
  • יכולת שירותית , עמידה בזמנים ועמידה בהתחייבויות.


עלות פוליסת ביטוח עולה ככול שהרכב ישן יותר וככל שהנהג פחות זהיר
 
13/08/2010    theagent.co.il
פורום ביטוחים

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום סוכני ביטוח רכב

השוואת מחירי ביטוח – מאסטר ביט
השוואת מחירי ביטוח – מאסטר ביט חברת ביטוח מאסטר ביט מובילה בענף הביטוח כבר מעל 15 שנה. אנו מספקים שירותי השוואת מחירים לכל סוגי הביטוח בין כל חברות הביטוח הגדולות, ללא מאמץ ובמהירות. בין שירותי השוואות הביטוחים תוכלו להשוות מחירים בביטוחים..

גולומב 52 חולון


השוואת מחירי ביטוח – מאסטר ביט
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום סוכני ביטוח רכב

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2020 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מחפשים סוכן ביטוח לרכב? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!