theagent.co.il

כל מה שצריך לדעת על לימודי ביטוח
במהלך השנים תחום הביטוח עבר שינוי מעמיק, אחד הביטויים לכך הוא באופי הלימוד של המקצוע, אשר הפכה אותו להרבה יותר מעמיק ומקצועי
לימודי ביטוח


לצופה מהצד לימודי ביטוח יכולים להיראות כמו לימודים שמטרתם להכשיר אנשים למכור לנו פוליסות שלעולם לא נעשה בהן שימוש או שאם נרצה לעשות בהן שימוש, הם ייעלמו מהשטח ואנחנו נישאר עם הצרות.

אך לימודי ביטוח הם בעלי משמעות רבה, גם אם מדובר על חשיבה ארוכת טווח, הרפתקנית, כמעט מציאותית.

ראשית, לימודי ביטוח הופכים מקצוע נוסף לאקדמי. כמו לא מעט מקצועות בעשורים האחרונים אשר הוכרו כמקצועות שדרוש בהם יותר מאשר קורס בודד או כישרון אישי, אלא על העוסקים בהם ללמוד אותם ולהחזיק בתעודה כדי להיות מורשים בכך.

האקדמיזציה של המקצוע, מעלה את הסטנדרטים שלו ואת המגבלות על הכניסה אליו.

שנית, לימודי ביטוח לא נועדו רק לשם יצירת סוכני ביטוח חדשים. מטרת לימודי ביטוח היא גם ליצור קרקע פורייה של חוקרים בתחום.

חוקרים אלו יביאו בעתיד לרפורמות (מטעם המדינה או מטעם חברות הביטוח עצמן) אשר יטיבו עם הצרכן, לא פחות מאשר כל סוכן ביטוח בשטח.
 

מה כוללים לימודי ביטוח?
 
לימודי ביטוח מכילים בתוכם שלוש תחומים עיקריים. הראשון, מתמטיקה וסטטיטיקה. השני, כלכלה ברמות שונות, השלישי, לימודי ביטוח מסוגים שונים כולל דיני ביטוח.

הלימודים כוללים גם מבוא למקצועות שונים שקשורים בתחום כמו משפטים, ניהול ועוד. המטרה היא ליצור בסיס ידע נרחב אצל הסטודנט בכל התחומים אליהם נושק עולם הביטוח בצורה ישירה או עקיפה.
 

התנאים לקבלה של לימודי ביטוח והמקומות בהן ניתן ללמוד

לימודי ביטוח אומנם נחשבים היום לימודים אקדמיים, אך נמצא אותם לרוב במכללות ולא באוניברסיטאות. המכללות המובילות בתחום לימודי ביטוח הן, מכללת נתניה שמקיימת בית ספר לביטוח על שם ארנסט ומרגוט המבורגר. במסגרת בית הספר מוענק תואר ראשון בתחום וכן ניתן ללמוד בתוכנית משולב של מינהל עסקים וביטוח.

מכללה אחרת שמקיימת לימודי ביטוח היא המכללה למנהל שמשלבת לימודי מימון וביטוח עם דגש על ביטוח פנסיוני.

על מנת להתקבל למכללות אלו, לא נדרש פסיכומטרי אלא תעודת בגרות מלאה שעומדת בתנאי הקבלה של אותה שנה.


משך זמן הלימודים ועלותם

משך זמן הלימודים היא שלוש שנים, 70 עד 140 שעות לימוד. במכללות שונות יש אפשרות ללימודי ערב עבור מי שעובד. עלות הלימודים נקבעת על פי המוסד, אך המחיר הוא 10 אלף שקל ומעלה.
 

אחרי הלימודים

אחרי הלימודים יחזיק הסטודנט תעודת גמר ותעודת סוכן ביטוח מתמחה, על מנת לעסוק במקצוע באופן מורשה עליו לעבור את הבחינה של המפקח על הביטוח במשרד האוצר. 

אחרי שעוברים מבחן זה אפשר לפתוח סוכנות ביטוח או להשתלב באחת מהסוכניות/חברות ביטוח.


סוכן ביטוח מרוויח בתחילה הן שכר בסיסי והן עמלות, בהמשך החלק של השכר גדל ואיתו גדלות העמלות


13/08/2010    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מעוניינים להיות סוכני ביטוח? תשאירו פרטים וקבלו הצעות ללימודים בתחום
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!