theagent.co.il

ביטוח דירה - כל התשובות לכל השאלותלמרות תופעת הפריצות בישראל עדיין יש אנשים שאינם ממהרים לעשות ביטוח דירה, אולי מאמר זה ישנה את דעתם


על פי נתונים שעלו במחקרים שונים כמעט 50 אחוז מבעלי הדירות אינן ביטחו אותן. נתון זה מפתיע לאור העובדה שנתוני המשטרה מלמדים על ממוצע של יותר מ-500 פריצות בשבוע!. אומנם מדובר על ירידה קלה משנים קודמות ובכל זאת, מדובר על כמות לא קטנה.
 
ביטוח דירה הוא כמובן איננו ערובה נגד עבירות רכוש, ובא רק לפצות אחרי מעשה (ולעיתים ביטוח דירה לא יכול לפצות על אובדן רכוש בעל משמעויות רגשיות עמוקות), אך גם לא מעט.

במיוחד אם חושבים שביטוח דירה הוא גם תעודת אחריות (שוב אחרי מעשה) למקרים של אסונות טבע, הצתות, שריפות ומקרים אחרים שיכולים להרוס את הדירה ולשבש את חיינו ללא היכר.
 

שלושת הקודקודים של ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא ביטוח המתחלק לשני חלקים, ביטוח מבנה וביטוח תכולה. יש מי שגם מוסיף לשני חלקים אלו, חלק שלישי, ביטוח צד ג'.
 

ביטוח מבנה
ביטוח דירה
ביטוח מבנה בא לפצות על נזקים שנגרמים למבנה הבית, כתוצאה מפיצוץ צינור, שריפה, פיצוץ בלון גז, התמוטטות חלק מהמבנה או כולו, נזקים כתוצאה מאסונות טבע ועוד. הפוליסה לרוב תכלול סעיף מיוחד למקרים של רעידות אדמה.

ביטוח מבנה נועד לפצות על נזקים שנגרמים הן למערכות פנימיות של הדירה, קרי מתקני ביוב, אינסטלציה, חשמל,טלפון,  דודי שמש וכדומה והן על מתקנים חיצונים המחוברים באופן קבוע לבית, כמו דלתות וחלונות.

ביטוח מבנה כולל אך ורק את שטח הדירה פלוס אחוז החלק של הדייר בשטח המשותף בבניין. הוא איננו כולל מחסנים, בריכות, גינות, חצר או שטחי חנייה.


ביטוח תכולה

ביטוח תכולה כולל את כל מה שיש בבית ויכול להינזק כתוצאה מאסונות טבע, שריפות, פריצות וגניבות,  חבלה או מכל סיבה אחרת.

התכולה הנכללת בביטוח היא כל מה שנמצא בבית ואיננו מחובר אליו. בנוסף חברות ביטוח לא נוהגות להכיל בביטוח תכולה תכשיטים, חיות מחמד, כסף וזהב, כלי תחבורה קטנים (אופנועי ים, סירות וכדומה), כלי נשק, ציוד השייך לעסק של אחד מדיירי הבית, כתבי יד ועוד.

כמו כן לא נכללים גם חפצים שאינם נמצאים במבנה עצמו אלא בגינה, במחסן או בכל מקום אחר מחוץ למבנה.


ביטוח צד ג'

ביטוח דירה צד ג' בדירה מיועד לפצות אורחים או מבקרים שנפגעו בעת שהייתם בדירה. הפיצוי יינתן מחברת הביטוח במקרה שהפגיעה התרחשה כתוצאה מרשלנות של בעל הבית. למשלף מעקה מדרגות לא מחוזק, מדרגות שבורות וכדומה.

לרוב הביטוח נועד לתת מענה למצב בו אחד הדיירים נפגע בבניין וועד הבית נדרש לשלם לו פיצויים. הגובה המינימאלי של ביטוח צד ג' הוא חצי מיליון שקל.
 

מה כדי לשים לב בטרם חותמים על פוליסת ביטוח דירה?

  • מה גודל ההשתתפות העצמית שדורשת חברת הביטוח
  • האם חברת הביטוח מעניקה שירותי תיקונים
  • במידה ויש מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה אחרים בבית, האם חברת הביטוח מבטחת אותם כחלק מביטוח תכולה או בנפרד
  • אילו אסונות טבעיים נכללים בפוליסה
  • האם סיטואציות קיצוניות נכללות גם הן, למשל, התנגשות כלי רכב במבנה, נפילת כלי טיס על המבנה ועוד.
  • האם הפוליסה כוללת ירידת שווי ערך הדירה
  • כיסוי חובות מעביד לעובדי משק בית
  • אפשרות שיכון במקום חלופי עד גמר התיקונים או במקרה של הרס הבית.


טיפ חשוב - לוודא שהפוליסה כוללת רעידת אדמה ושריפות. לא מעט אנשים נמנעים מלהכניס סעיפים אלו למרות חשיבותם הרבה

13/08/2010    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מחפשים ביטוח דירה? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!