theagent.co.il

ביטוח מנהלים – כיסוי מקסימאלי במינימום מסאם עד היום חשבתם שאתם צריכים לסמוך רק על ביטוח לאומי בכל מה שקשור לכספים אותם תקבלו בגין אובדן כושר עבודה, פיטורים ואף פרישה, תחשבו שוב.
 

כל עובד בחברה או מפעל, רצוי שיהיה לו ביטחון במקרה של אובדן כושר עבודה, פיטורים או אפילו פרישה מרצון וביטוח מנהלים הוא בדיוק הביטוח לו הוא זקוק.

מדובר על ביטוח בו המעסיק מפריש כספים לפוליסת ביטוח אותה הוא רוכש עבור העובד. כל ההפרשות הן לרכי תגמולים, פיצויים ותשלומים עבור אובדן כושר עבודה.
ביטוח מנהלים
ההפרשות מוכרות במס, מה שמאפשר למעסיק ליהנות מפטור ממס עליהן.
 
יש שני סוגים של ביטוח מנהלים והם ביטוח מנהלים עם קצבה חודשית וביטוח מנהלים הוני.

ביטוח עם קצבה חודשית מבטיח כי במקרה והעובד נפטר אז בן או בת זוגו מקבלים קצבה חודשית ושאר הכסף נשאר בחברת הביטוח, בביטוח הוני מקבלים את כל הכסף בבת אחת כולל ריבית והצמדה.
 
משנת 2005 הוגדלו האפשרויות השונות בהפקדות לביטוח מנהלים ולכן הועלתה תקרת ההפקדות המותרות לביטוח מנהלים וכיום הסך הכולל שלהן הוא 23.83% לעומת 18.33% לפני שנת 2005.
 

יתרונות של ביטוח מנהלים

יתרונות הביטוח הם שהוא מותאם למקרה של מוות או אובדן כושר עבודה וכאן מרכיב ביטוח חיים תופס את חלקו. ישנו כיסוי עבור מקרים של נכות, קבלת כספים במקרה של פרישה או פיטורים וגם מענק חד פעמי במקרים של מחלות קשות כגון השתלת לב, טרשת, סרטן, שבץ מוחי ועוד.

בסופו של יום ביטוח מנהלים נועד להגן גם על העובד אך גם על השארים שלו ומכאן היתרון הגדול שלו על ביטוחים אחרים.
 

מה מקבל העובד בכל אחד מהמקרים בהם הוא מפסיק את עבודתו ?
 

במקרה פיטורים במקרה של פיטורים העובד יוכל למשוך את כספי הביטוח כשהוא זכאי לפטור ממס וזאת על פי תקרה מחושבת אשר בנויה על שכר שנת עבודתו האחרונה, כפול שנות עבודתו בחברה.
עבור תגמולים עבור התגמולים המעסיק יפריש 7.5% משכר העובד והעובד יקבל אותם לאחר פרישתו. בתקרות שונות ולמרות שמדובר בהכנסה נוספת, היא פטור ממס.
עבור אובדן כושר עבודה עבור אובדן כושר העבודה יפריש המעסיק 2.5% מזכרו של העובד והעובד עצמו יוכל ליהנות מהכספים במקרה של אובדן כושר עבודה לתקופה ארוכה משמונה ימים ועד תשעים ואחת ימים.
 
 

מה חשוב לדעת על ביטוח מנהלים  ?
 

ביטוח מנהלים הוא למעשה ביטוח חיים אשר מעוגן בהטבות מס והוא ניתן לעובדים על ידי מקום העבודה. עמים רבות הוא מהווה חלק מחוזה העבודה ומתנאי ההעסקה. כאשר אין הוא חלק מחוזה ההעסקה נוטים עובדים רבים לבקש שלאחר תקופת זמן מסוימת הוא כן יינתן להם ואז הם מוסיפים סעיף זה לחוזה, בדרך כלל מדובר על יותר משנת עבודה אחת.
 

מסלול ביטוח מנהלים להשקעות :
 
יש מסלול נוסף של ביטוח מנהלים והוא להשקעות. חברות הביטוח מאפשרות להשקיע את הכספים אשר נכנסים להפרשת התגמולים ובדרך כלל מדובר על השקעות של אגרות חוב ישראליות או חוץ ישראליות בתחומים כגון פיקדונות, הלוואות או מקרקעין.

חשוב להתייעץ עם יועץ השקעות טרם בחירת מסלול זה מאחר ומדובר בהשקעה לטווח הרחוק, רצוי גם לבחון את התשואה שחברת הביטוח מספקת לאורך השנים.
 

מה מציעות לכם חברות הראל וכלל ביטוח
 
 
  הראל כלל ביטוח
הפרשות המעביד עד 8.33% לפיצויים
עד 7.5% לתגמולים
עד 3.5% לאובדן הכושר
עד 15.83% משכרו של העובד
הפרשות העובד עד 7% משכרו לתגמולי המעביד עד 7% משכרו  לתגמולי המעביד
יתרונות מידע אישי און ליין בכל שעה, שימוש בתוכנית כבטוחה להלוואה, אפשרות לרכוש פתרונות ביטוח ומגוון מסלולי השקעה בהתאמה אישית. הפוליסה מוכרת כקופת גמל, סכום הקצבה החודשית אינו משתנה בשל אריכות תוחלת החיים, אפשרות לבצע העברות מקופות גמל אחרות
 31/03/2011    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מתעניינים בביטוח חיים? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!