theagent.co.il

כיצד מחליפים חברת ביטוחבשנת 2008 נכנסה לתוקף תקנת פיקוח על מוצרים פיננסיים שנועדה לאפשר ניוד ביתר קלות של מוצרי חסכון כגון קופות הגמל, קרנות הפנסיה וקופות הביטוח.
למרבה ההפתעה, הרגולציה החדשה לא גרמה לשינויים מרחיקי לכת בעולם הניוד, שכן ברוב המקרים הקנסות שיצטרך הלקוח לשלם הופכות את המעבר לבלתי משתלםבשל בעייתיות הניוד, לא תמיד ברור ללקוח מתי כדאי להחליף חברת ביטוח ומתי צריך להתמודד עם עול הגזירה ולהמתין בסבלנות עד לסיום תקופת ההתחייבות. בשורות הבאות ננסה להבין מהן האלטרנטיבות העומדות בפני לקוח שאינו מרגיש שבע רצון מחברת הביטוח שלו.


מדוע אנשים מחליפים חברות ביטוח
חברות ביטוח

עוד לפני שנרד לשורש עניין החלפת חברת הביטוח, חשוב להבין מדוע ישנם לקוחות המעוניינים להחליף את חברת הביטוח שלהם. יכולות להיות לכך שתי סיבות עיקריות:

האחת היא חוסר שביעות רצון מרמת השירות, כמו למשל במקרים שבהם סוכן הביטוח אינו עומד בהתחייבויות שלו מול הלקוח, והסיבה השניה היא חוסר אטרקטיביות של הפוליסה שנרכשה לעומת פוליסות אחרות הקיימות כעת בשוק.

סיבה שנייה, שבגינה חלק מהלקוחות מעוניינים להחליף חברת ביטוח היא משיקולי נוחות, למשך עקב מעבר דירה והרצון בקרבה פיזית לסוכן הביטוח או מתוך רצון לרכז את כל הביטוחים, למשל את כל ביטוחי הרכב במשפחה לחברה אחת.


מה עושים כשמעוניינים להחליף חברת ביטוח


מי שאינו שבע רצון מהפוליסה הנוכחית שלו, כתוצאה מאחת הסיבות שהוזכרו, צריך לדעת כי עומדות בפניו כמה אפשרויות ולכן הוא לא מחוייב להמשיך לסבול מהתנאים הקיימים:

ביטול הביטוח- מדובר באפשרות שאינה מומלצת, היות ובמרבית המקרים מוטלים קנסות גדולים על כל מי שמבקש לבטל את הביטוח לפני תום תקופת ההתחייבות.

כמובן שאם חלפה תקופת ההתחייבות הראשונית, שעומדת בדרך כלל על שנה, ובסיומה אתם מחליטים שלא לחדש את הפוליסה- במקרה כזה לא תהיו מחוייבים בקנסות יציאה. הלקוח עשוי להיות מחוייב עד 20% מגובה הפרמיה השנתית שלו כקנס יציאה.

קנס היציאה מבטא למעשה חלק מסויים מדמי הביטוח שנשארים אצל חברת הביטוח לאחר העזיבה. כדי לדעת באיזה סכום מדובר, חשוב לקרוא את האותיות הקטנות בחוזה המתייחסות לתנאי היציאה, ולשקול את תועלת היציאה מול גודל הקנסות.

החלפת סוכן ביטוח- אם חוסר שביעות הרצון מחברת הביטוח נובעת מחוויה שירותית לא נעימה, הרי שהחלפת סוכן ביטוח (או
סוכנות ביטוח ) תפתור במרבית המקרים את הבעיה מבלי לאלץ את הלקוח לספוג קנסות גבוהים. במקרים אלה יש להעביר לחברת הביטוח בקשה בכתב הכוללת את מספרי פוליסות הביטוח ואת שמו של הסוכן הנוכחי. כדי להפיק לקחים מטעויות העבר, מרבית הלקוחות מבקשים לחתום על זכרון דברים עם הסוכן החלופי, שבו מפורטות משימותיו החדשות. מסמך זה נועד למנוע מקרים שבהם הלקוח חש חוסר שביעות רצון גם מהסוכן החלופי.

צמצום הביטוח- מי שרוצה להימנע מתשלום קנסות גבוהים, יכול לדלל באופן משמעותי את סכומי 
פוליסת ביטוח שלו. אפשרות זו היא לא תמיד מומלצת, משום שהיא לא פותרת שום בעיה ממשית, אך היא עוזרת ללקוח לצמצם את הוצאותיו למינימום האפשרי במידה ולא ישתלם לו להחליף חברת ביטוח, עד לתום תקופת ההתחייבות.

החלפת מסלול לביטוח מקיף שונה- באופן עקרוני, לכל חברת ביטוח יש אינטרס מובהק למכור לכם את פוליסת הביטוח המקיפה ביותר. לכן, לקוח שמעוניין לשפר את תנאיו מבלי לשלם דמי יציאה, יכול לבחור בפוליסת ביטוח מקיפה ומשופרת במקום זו הקיימת.


דברים שצריך לדעת על החלפת חברת ביטוח

תקופת ההתחייבות לחברת הביטוח היא כאמור למשך שנה, אך היא בדרך כלל מתחדשת באופן אוטומטי אלא אם כן מודיעים על סיום ההתקשרות. במרבית המקרים נשלחת לביתו של הלקוח הודעה בכתב על החידוש האוטומטי, ולכן לקוח שאינו שבע רצון מחברת הביטוח שלו צריך לנהל מעקב אחר תקופת ההתקשרות עמה. חברות ביטוח מסויימות דורשות הודעה מוקדמת עבור ביטוח הפוליסה, ולכן בפועל הפוליסה תבוטל רק 21 יום לאחר הגשת ההודעה. לכן, מי שהחליף חברת ביטוח ללא הודעה מוקדמת, צפוי לשלם דמי ביטוח כפולים במשך תקופה זו.

מי שמחליף ביטוח בריאות צפוי לעבור תקופת הכשרה לפני שיוכר כלקוח קיים, לכן צריך לוודא שבתקופה זו ימשיך הלקוח ליהנות מהפוליסה בחברה הקודמת שלא, ע"מ שלא ישאר ללא פוליסה כלל.


מי שתקופת הביטוח שלו תמה, צריך לקחת בחשבון כי מעבר לחברת ביטוח חדשה משמעותה ויתור על הטבות של לקוח ותיק. מדובר בשיקול נוסף שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע המעבר

 05/09/2011    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מחפשים חברת ביטוח? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
נא לציין את סוג הביטוח:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!