theagent.co.il

ביטוח חיים – מדריך ביטוחי החיים המקיף ברשת


ביטוח חיים הינו תחום רחב מאוד ואינו ספציפי רק למקרי מוות כפי שנהוג לחשוב כך שבפועל קיימות אפשרויות כיסוי ביטוחי נרחבות המתאימות לכל אדם
 
רבים נוהגים לחשוב אודות פוליסות ביטוח חיים כביטוח אשר מופעל במקרים של מוות אך מגוון האפשרויות באשר אל ביטוח חיים הן רחבות. ביטוח חיים מעניק פיצוי כספי למוטבי המבוטח אך יכול גם לשמש בתור אפיק חיסכון בחלקו לטווח ארוך ולגיל פרישה, יכול להעניק פיצוי עבור אובדן כושר עבודה, כיסוי עבור החזר הלוואות ועוד. במאמר זה נסקור מספר סוגים של ביטוחי חיים כמו ביטוח מנהלים, ביטוח פרט ועוד ונראה מה מציעות לנו כיום חברות ביטוח בישראל בתחום ביטוחי חיים.
 
סוגי ביטוחי חיים נפוצים בישראל

להלן מספר פוליסות ביטוחי חיים נפוצים בישראל ומאפייניהם:

 • ביטוח פרט – נרכש בידי אדם פרטי אל מול גורם שהינו מבטח.
 • ביטוח חיים עצמאי – נרכש בידי אדם פרטי המבטח עצמו או אדם אחר אשר קשור אליו. פוליסה המוכרת כקופת גמל ומזכה בהטבות מס.
 • ביטוח מנהליםפוליסת ביטוח מנהלים נמצאת בתחום חיסכון פנסיוני והינה תחליף לקרן הפנסיה או קופת הגמל ומזכה גם היא בהטבות מס.
 • ביטוח חיים קבוצתי – מכסה רק במקרי מוות והרוכש הינו מעביד גדול או תאגיד כאשר פוליסה זו מיועדת לקבוצת אנשים אשר ביניהם קשר.
 • ביטוח משכנתא – מספקת כיסוי והגנה לגוף המלווה אשר העניק את המשכנתא.


 
 
 
שינויים בתחום ביטוחי החיים

לאחרונה עודכנו פוליסות ביטוח חיים במספר שינויים מרכזיים וביניהם:

 • שינוי מדיניות בביטוחי מנהלים – רפורמה של משרד האוצר אשר נכנסה לתוקף החל מ-1/1/13 מעדכנת לביטול מקדמי קצבה מובטחים. התארכות החיים מאיימת על חברות הביטוחים וע"י ביטול מקדם קצבה מובטח זה, משמעותו ביטול היתרון היחיד של פוליסות ביטוחי חיים כמוצר פנסיוני לעומת קרן פנסיה או קופת גמל. תוחלת חיים גבוהה יחד עם מקדם מובטח משמעו הפסדי עתק לחברות הביטוח וכך ללא מקדם זה החברות חוסכות יותר כסף אך עלולות להפסיד במכירת פוליסות ללא מקדם מובטח כזה.
 • הסדר פוליסות חדשות – פוליסות חדשות בתחום ביטוח חיים בישראל מקיימות הפרדה עתה בין חיסכון, דמי ניהול וכיסויים ביטוחיים וכך עתה כל הפקדה חודשית מחולקת בצורה ברורה בין החלק לחיסכון, דמי ניהול ורכישת כיסוי ביטוחי מה שלא היה ברור או מסודר כל כך בפוליסות עבר.
 • ביטול קנסות – פוליסות כיום אינן כוללת קנסות עזיבה לפני תום תקופת הביטוח, ניוד כספים לקופה אחרת או משיכה של כספים.
 • חלוקה חדשה – ההפקדות לפוליסות ביטוח עתה נחלקות בין פוליסות ביטוח משלמות לקצבה ובין פוליסות ביטוח לא משלמות לקצבה.
 
מה מציעות חברות הביטוח בישראל?

 • כלל ביטוח – מאפשרת רכישת פוליסות ביטוח חיים למקרה מוות, אובדן כושר עבודה, נכות, מחלות קשות, ביטוח מנהלים וחבילות מיוחדות למקרה של סכנה ממשית לפגיעה ברמת חיי המשפחה.
 • מגדל – מאפשרת רכישה של פוליסות ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק), חיסכון לפרט, אובדן כושר עבודה, נכות מתאונה, מחלה, נכות מוחלטת ועוד.
 • הפניקס – מאפשרת רכישה של פוליסות למקרה מוות, ריסק דינאמי מותאם אישית, הכנסה למשפחה, נכות ואובדן כושר עבודה כמו נכות מקצועית, נכות מתאונה ועוד, מסלול חיסכון ואפילו חבילות משולבות.
 • הראל – פוליסות למקרה מוות ב-4 סוגי חבילות שונות, חבילת מענקית למחלות קשות, חבילות אובדן כושר עבודה, ביטוח למקרה נכות, חבילות ביטוח משכנתא, ביטוח לשכירים וביטוח וחיסכון פרט לעצמאיים.
 
לפרטים נוספים ומקיפים אודות ביטוח חיים פרטי, קבוצתי וסוגי פוליסות נוספים, ביטוח מנהלים הראל, מגדל ושאר החברות הגדולות בישראל, רשימת חברות ביטוח בתל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה ושאר הערים בישראל וכל שאלה בנושאי ביטוחים, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם עם כל המידע, תשובות לשאלותיכם והצעות מחיר ייחודיות ואטרקטיביות שלא תמצאו בשום מקום אחר.
 
הוועצו עם אנשי מקצוע בתחום והתאימו את סוג הפוליסה הנחוץ והמותאם עבורכם ומשפחתכם כדי לא לשלם סכומי כסף גבוהים מידי על שירות שלא בטוח כי תזדקקו לו22/08/2013    theagent.co.il
פורום ביטוחים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theagent.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 theagent.co.il כל הזכויות שמורות
אתר סוכני ביטוח מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ביטוח
מתעניינים בביטוח חיים? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם טכנאי דודי שמש מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!